• V novom školskom roku inovujeme výučbu predmetu fyzika so zameraním na rozvoj kľúčových a predmetových kompetencií žiakov. V oblasti fyziky to znamená predovšetkým uplatňovanie nových vyučovacích metód a foriem vzdelávania, ktoré smerujú k aktívnemu žiackemu objavovaniu poznatkov a tým k rozvíjaniu ich vedeckej gramotnosti. Takto zamerané tzv. bádateľsky orientované vzdelávanie musí byť významne podporené aplikovaním digitálnych technológií a vhodných nástrojov hodnotenia žiackych výkonov.

Projektom chceme rozšíriť zážitkové a bádateľské poznávanie u študentov, ktoré realizujeme prostredníctvom obľúbených laboratórnych cvičení. S podporou digitálnych technológií sú cvičenia zamerané na experimentovanie, meranie fyzikálnych dát z reálneho experimentu alebo videozáznamu, spracovanie a analýzu dát,  modelovanie fyzikálnych javov.

Ďakujeme mestu Michalovce za poskytnutie dotácie vo výške 300,-€, ktorú sme použili na zakúpenie meracieho panelu COACH LAB. Zvyšné komponenty integrovaného meracieho systému škola financuje z vlastných zdrojov.