• ENTER pre školy 2020 – Digitálna generácia

• V budúcnosti bude 9 z 10 pracovných miest vyžadovať digitálne zručnosti, preto Nadácia Pontis a Nadačný fond Telekom vyhlásili grantovú výzvu:

ENTER pre školy 2020 – Digitálna generácia

Digitalizácia je tu a Slovensko je svedkami týchto zmien. To, ako bude vyzerať naša krajina o 20 rokov, záleží predovšetkým na novej smart generácii digitálne zručných ľudí, ktorí vyťažia z technológií maximum v prospech seba aj celej spoločnosti. To, že deti sú naša budúcnosť, nie je len prázdna fráza. Keď budú pripravené ony, bude pripravené aj Slovensko.

Náš projekt s názvom Kódenie bez rozdielu  uspel a získali sme 1000 € od Nadácie Pontis.

Ciele projektu:

• Pritiahnuť zaujímavou formou programovania a interaktívnou prácou so zariadeniami žiakov k štúdiu technicky orientovaných predmetov,
        • Posilniť medzipredmetové vzťahy s prírodovednými predmetmi, využiť možnosti názorného vyučovania a pracovať priamo s hardvérom.
        • Pomocou zaujímavých oblastí IT zoceľovať komunitu gymnazistov na našej škole.
        • Vytvorenie metodík využitia micro:bitov pre kolegov na základných školách.
        • Zvýšiť hravou formou a interaktívnou prácou so zariadeniami záujem dievčat o programovanie a technické predmety, rozvíjať ich technické myslenie a zároveň odbúravať rodové stereotypy.

Počas pandémie COVID 19 sme na online vyučovacích hodinách, ale aj na krúžku realizovali so žiakmi niekoľko aktivít, ktoré sme si pred pandémiou naplánovali.

Pracovali sme v online prostredí MakeCode, v ktorom sme si vytvorený program otestovali v simulátore. Starší žiaci používali na programovanie micro:bitov jazyk microPython.

Žiaci sa v rámci aktivít zoznámili s programovaním hardvéru a základmi robotiky. Využívané boli zariadenie BBC micro:bit, spolu s LED pásikmi, reproduktormi a robotickými prvkami.