• Informačné a komunikačné technológie predstavujú v súčasnosti najdynamickejšie sa rozvíjajúcu oblasť ľudskej aktivity, ktorá svojím prierezovým charakterom ovplyvňuje rozvoj všetkých ostatných oblastí.

Bez získania základnej gramotnosti v oblasti IKT v súčasnosti nie je možný kvalitný a efektívny výkon povolaní. Vzhľadom na túto skutočnosť vznikla spoločenská objednávka na ich zaradenie do obsahu edukácie na všetkých stupňoch školskej sústavy aj obsahu celoživotného vzdelávania.

Aktivity v rámci projektu sú zamerané na kooperatívnu tímovú spoluprácu, podporu environmentálneho myslenia a prehlbovania záujmu žiakov o nimi zvolené vedné odbory.

IT Creativity Lab prepája nielen firmy so strednými školami, no zapája aj ďalší článok, zohrávajúci dôležitú motivačnú úlohu, a to súčasných študentov informatických odborov na TUKE. Spolupráca zahŕňa odborné prednášky, návštevy vo firmách, ale predovšetkým tímovú prácu žiakov na vlastných projektoch, ktoré vrcholia v súťažnej prezentácii jednotlivých projektov.

V školskom roku 2022/2023 naši žiaci pracovali na dvoch projektoch. Projekt "Byť zelený je top" bol zameraný na monitorovanie kvality ovzdušia v triedach, v projekte "Meteolab" žiaci zostavili a naprogramovali meteostanicu so zobrazovaním údajov vo webovej aplikácii. Na tvorbe projektov spolupracovali so študentmi TUKE a s firmou bart.sk.

V školskom roku 2023/2024 pokračujeme v projekte IT Lab Creativity 3, do ktorého sa naši žiaci zapojili s 2 projektmi.