• Školy v "oute" 2022

Outdoorová výučba sa stáva efektívnym, zdravie podporujúcim a zároveň kreatívnym spôsobom vzdelávania detí od základných škôl až po stredné.

Vonku sa dá vyučovať takmer každý predmet. Stačí si vybrať témy, v ktorých osvojenie aj testovanie nových vedomostí vieme prirodzene prepojiť a posilniť kontaktom s prírodou a vonkajším prostredím.

Ročný projekt nám pomôže začleniť výučbu vonku do každodenného procesu vzdelávania, posilniť komplexnosť získaných vedomostí a ich medzipredmetové prepojenie, ale aj rozvoj mäkkých zručností u žiakov.

Doterajšia práca:

Školy v "oute" 2023

Učíme sa vonku - zážitkové učenie: pozorovanie stvby tela dážďovky, zisťovanie jej reakcie na svetlo, rozoznávanie jedno a dvojklíčnolistových rastlín, používanie PlantNet, tvorba vlastného ekosystému, návšteva botanickej záhrady spojená s výstavou motýľov, pozorovanie riečnej krajiny aj my žijeme heslom Hurá von!